Strona główna > FAQ

FAQ

Jak przygotować się do pierwszej konsultacji z dietetykiem?

Niezależnie czy jest to konsultacja stacjonarna, czy online proszę o wypełnienie i przesłanie na maila ankiety oraz dzienniczka żywieniowego na 48h przed naszym spotkaniem. Zachęcam też do wykonania i przesłania mi wyników badań laboratoryjnych. Będzie to dla mnie pomocne do przygotowania się na konsultacje oraz przy ustaleniu zaleceń.

Jak wygląda pierwsza konsultacja online?

Na konsultacji online omawiamy ankietę, dzienniczek i wyniki badań, które otrzymałam od Ciebie mailem przed spotkaniem. Razem ustalamy cele współpracy. Pokażę Ci co w Twoich nawykach żywieniowych i stylu życia jest dobre, a co warto poprawić. Czas trwania takiego spotkania to ok. 60-80 minut.

Na czym polega konsultacja kontrolna?

Na konsultacji kontrolnej porozmawiamy o tym co udało się poprawić i zrealizować z naszych założeń, a także uzgodnimy dalsze działanie. Będzie czas na na Twoje pytania. Konsultacja kontrola online – omówienie wszystkich pomiarów, które otrzymałam w raportach. Konsultacja kontrolna stacjonarna- wykonamy analizę składu ciała i pomiary ciała, następnie je omówimy. Czas trwania spotkania to ok.40-50 minut.

Na czym polega konsultacja stacjonarna?

Na konsultację stacjonarną przyjeżdżam do Ciebie do domu po wcześniejszym ustaleniu terminu. Na początek wykonamy analizę składu ciała oraz pomiary ciała. Następnie omówimy wypełnioną przez Ciebie ankietę i dzienniczek żywieniowy. Wspólnie ustalimy cele współpracy. Pokażę Ci co w Twoich nawykach żywieniowych i stylu życia jest dobre, a co warto poprawić. Czas trwania spotkania to ok. 60-90 minut. Cena dojazdu do Ciebie jest zależna od miejscowości, w której mieszkasz.

Jak przebiega współpraca stacjonarna?

Na konsultacji stacjonarnej omawiamy ankietę, dzienniczek i wyniki badań, które otrzymałam od Ciebie mailem przed spotkaniem. Razem ustalamy cele współpracy. Pokażę Ci co w Twoich nawykach żywieniowych i stylu życia jest dobre, a co warto poprawić. Czas trwania takiego spotkania to ok. 60-80 minut.

Co to jest analiza składu ciała i jak się przygotować?

Metoda impedancji bioelektrycznej pozwala na szybki, wiarygodny, bezpieczny i skuteczny sposób oceny analizy składu naszego ciała.

Dzięki tej metodzie możemy uzyskać istotne informacje: zawartości procentowej tkanki tłuszczowej w organizmie, tkanki tłuszczowej trzewnej otaczającej narządy wewnątrz jamy brzusznej, zawartości beztłuszczowej masy ciała, zawartości procentowej masy mięśniowej, zawartości masy mineralnej kości, wody zewnątrzkomórkowej oraz jej stosunku do całkowitej zawartości wody w organizmie, wieku metabolicznego, podstawowej przemiany materii. 

Jak się przygotować do analizy: Pomiar najlepiej wykonaj przed zaplanowaną w danym dniu aktywnością fizyczną np. treningiem. Zjedz posiłek 3 godziny wcześniej, ostatni raz napij się min. 1h przed badaniem. Skorzystaj wcześniej z toalety, miej na sobie lekkie ubrania (najlepiej sportowe spodenki i koszulkę), przed wejściem na analizator zdejmij wszystkie metalowe przedmioty, np. pasek, zegarek, biżuterię, koszulę z metalowymi guzikami itp. Pomiar wykonuje się na boso.

 Przeciwskazania do wykonania analizy: ciąża, wszczepiony rozrusznik serca oraz np. metalowymi implantami, epilepsja, niedowład połowiczy. Metale protezy, endoprotezy – wynik może odbiegać od normy

Jakie badania laboratoryjne warto wykonać przed wizytą u dietetyka?

Zachęcam przed wizytą do wykonania następujących badań: Pełna morfologia Profil lipidowy Glukoza na czczo Insulina na czczo Żelazo Ferrytryna Próby wątrobowe TSH Witamina D 25(OH) ​ W przypadku występowania jednostki chorobowej proszę o kontakt – podpowiem jakie badania można dodatkowo wykonać. Badania laboratoryjne nie są wymogiem koniecznym, jednak pomogą nam lepiej ustalić program żywieniowy. Pamiętaj, że badania krwi warto wykonać chociaż raz w roku. Możesz poprosić swojego lekarza rodzinnego o skierowanie na badania krwi lub możesz wybrać się prywatnie. 

Jak przygotować się do badań laboratoryjnych?

Nie zmieniaj diety przed wykonaniem pobrania krwi, ponieważ mogą wyjść wtedy zafałszowane Na dzień przed badaniem nie pij alkoholu, nie spożywaj obfitych, tłustych posiłków, nie uprawiaj intensywnego wysiłku fizycznego Ostatni posiłek spożyj 10-12h przed pobraniem (w przypadku braku przeciwskazań) Zadbaj o odpowiednią ilość snu (ok.8h) Na badanie wybierz się rano (7.00-10.00), na czczo, wypij szklankę przegotowanej/ nie mineralnej wody. Unikaj stresu ​

Czy mam wpływ co zostanie zawarte w moim jadłospisie?

Tak, w ankiecie proszę o podanie informacji jakie produkty są mile widziane w jadłospisie. Uwzględniam preferencje smakowane oraz produkty lubiane/ nie lubiane. Również na konsultacji ustalamy wszelkie szczegóły, więc nie ma obawy, że po wysłaniu do mnie ankiety nie będzie można czegoś dodać.

Czy jest możliwość po otrzymaniu jadłospisu wymiany posiłku/ produktu?

Tak, w cenie współpracy masz możliwość wymienić 1 posiłek na 7-dniowy jadłospis, który powtarzany jest przez miesiąc. Informacje o wymianie posiłku proszę zgłaszać do tygodnia od otrzymania jadłospisu oraz jaki posiłek ma być wymieniony. Jeśli chodzi o produkty to masz taką możliwość w aplikacji. Jesteś wstanie dodać/ usunąć dany produkt oraz wiesz jaką ilość jego użyć, żeby zgadzało się z naszymi założeniami. 

Czy w przypadku zakończenia współpracy mogę nadal korzystać z aplikacji mobilnej?

Po zakończeniu współpracy możesz nadal używać aplikacji i tego co dla Ciebie przygotowałam, wystarczy że wykupisz do niej dostęp. Koszt 29 zł/miesiąc. Wejdź w zakładkę -> OFERTA – USŁUGI DODATKOWE – DOSTĘP DO APLIKACJI Po wykupieniu tej usługi w ciągu 48h przedłużę Ci dostęp do niej. Jeśli zmienisz zdanie i będziesz chciała/chciał zmienić jadłospis, mieć ze mną kontakt to zapraszam Cię do wykupienia pakietu opieki miesięcznej. 

Cennik dojazdu 

Mosina – 0zł
Poznań – 10zł
Luboń,Komorniki, Wiry, Skórzewo, Wysogotowo, Przeźmierowo, Baronowo, Suchy las , Plewiska – 15 zł
Łęczyca, Puszczykowo, Konarzewo, Dopiewo, Tarnowo Podgórne, Rokietnica, Pobiedziska, Swarzędz – 20 zł